Home /
Previous Image
Next Image

info heading

info content

Kontakt

  • +48 502 365 225
  • gkucmierz(at)agencjapresto.pl
  • www.agencjapresto.pl

Agencja Presto

Agencja Artystyczna Presto działa na rynku muzycznym od 1996 roku specjalizując się w organizacji koncertów i festiwali muzyki klasycznej oraz w działalności impresaryjnej. Podczas 20 lat swojej działalności agencja zrealizowała kilkaset koncertów w całej Polsce oraz poza jej granicami (m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Rosji, Korei Płd., Finlandii). Była współtwórcą, producentem i realizatorem kilku znaczących festiwali muzycznych w tym m.in: Festiwalu Muzyki Polskiej (2005-2006), Festiwalu Muzyczny Barbakan (2008-2015), Festiwalu „Chopin w Toruniu” (2010). W latach 2009-2012 Agencja była producentem wykonawczym Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” w Zakopanem w ramach którego w 2012 roku kierowała produkcją widowiska tanecznego „Harnasie” pod Wielką Krokwią.

Od 1996 roku współpracujemy z Krakowskim Towarzystwem Przemysłowym przy organizacji corocznego koncertu „The Last Night of the Proms in Cracow” a od 2011 roku przy organizacji Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie.
Od roku 2013 współpracujemy również z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach przy organizacji Festiwalu Emanacje.

W roku 2013 agencja była producentem światowej premiery „Z pieśni kościelnych” H.M. Góreckiego, które było pierwszym prawykonaniem po śmierci kompozytora. Materiał ten ukazał się również na płycie CD wyprodukowanej wspólnie z firmą „DUX”.

W tym roku Agencja Artystyczna Presto rozpoczęła współpracę z Fundacją im. Zygmunta Noskowskiego przy organizacji V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie”.

Od 2014 roku w ramach spółki producenckiej MG Video Production poszerzyliśmy zakres naszej działalności o profesjonalne rejestracje wideo koncertów muzyki klasycznej, jazzowej, spektakli teatralnych i operowych. Więcej informacji tutaj.